Näyttelytulokset 2016

Näyttelytulosten ilmoittaminen:

Jos haluat tuloksesi sivuille, lähetä koirasi tiedot: rotu, sukupuoli, titteli, nimi, syntymäaika, kasvattaja ja omistaja sekä näyttelyn paikka, aika, tuomari ja tulos.

Osoitteeseen: irja.lapinoja@gmail.com

Laatuarvostelu:

ERI = Erinomainen

EH = Erittäin hyvä

H = Hyvä

T = Tyydyttävä


Vuoden näyttelykoira-, pentu-, juniori-, ja veteraanikilpailussa huomioidaan viisi parasta tulosta.

Kilpailuun voivat osallistua vain kerhon jäsenet.

Bullmastiffi

EE JMVA Bullgrin's Five Drinks Later "Inkeri"

s. 6.12.2014

Kasvattaja: Satu Timlin

Omistajat: Henna-Mari & Timo Heikkinen


Tarto, Viro KR 10.1.2016

Anna Kochan, Puola

JUN ERI1 SA PN1 ROP-JUN JUN-SERT ROP -> EE JMVA


Piteå, Ruotsi KR 28.5.2016

Annamaria Tarjan, Unkari

JUN ERI1 SA PN1 ROP SERT


Rovaniemi KV 18.6.2016

Hanne Laine Jensen, Tanska

NUO ERI1 SA PN1 ROP SERT CACIB


Kokkola KV 9.7.2016

Rade Vesic, Serbia

NUO ERI1 SA PN3 VARA-SERTI


Piteå, Ruotsi KV 17.7.2016

Hanne Laine Jensen, Tanska

NUO ERI1 SA PN1 ROP SERT CACIB


Kemi KV 24.7.2016

Harry Tast

NUO ERI1 SA PN1 ROP SERT CACIB


Oulu KV 14.8.2016

Gunilla Skallman, Ruotsi

NUO ERI1 SA PN1 ROP SERT CACIB RYP4


Ventspils, Latvia KR 5.9.2016

Salvador Janeiro, Portugali

NUO ERI1 SA PN3 SERT

Keeshond

Eswood Ökenstrom "Jare"

s. 5.3.2015

Kasvattaja: Johanna Koskinen

Omistaja: Hilla Penttilä


Kokkola KV 9.7.2016

Gerard Cox

ERI1 SA PU4 VARA-SERTI


Kemi KV 23.7.2016

Tomasz Borkowski

ERI1 SA PU1 ROP SERT CACIB


Kiiminki RN 6.8.2016

Jelena Kruus

ERI1 SA PU1 ROP SERT

Irlanninsusikoira

Riwerwolf Simson "Luka"

s. 8.11.2014

Kasvattaja: Riitta Lehtola-Nevala

Omistajat: Killi Hautaniemi


Joensuu KR 29.5 2016

Hannele Jokisilta
ERI2 SA PU2 VARASERTI

Oulu KV 9.7 2016
Marianne Holm
ERI2 SA PU3 VARASERTI

Kokkola KV 10.7 2016
Petter Steen, Norja
ERI1 SA PU3 SERTI

Ruotsi, Råneå RN16.7 2016
Per Lundstöm, Ruotsi
ERI BIS3-nuori

Liminka RN 17.9 2016
Tino Pehar, Kroatia
ERI1 SA PU3 SERTI

Ruotsi, Boden RN 22.10 2016
Elisabeth Janzon, Ruotsi
ERI1 SA PU1 SERTI ROP

Seinäjoki KV 23.10 2016
Dorota Witkovska, Puola
ERI1 SA PU2 VARASERTI VARA-CACIB

Silkkiterrieri

Maytime Voulez-Vous "Aatu"

s. 29.11.2014

Kasvattaja: Hanna-Leena Mustakangas

Omistajat: kasvattaja & Noora Alaverronen


Seinäjoki RN 15.5.2016

Kimmo Mustonen

ERI2 SA PU2 VARASERTI


Kokkola KV 9.7.2016

Margaret Davis

ERI1 SA PU1 SERTI CACIB ROP


Oulu KV 9.7.2016

Jussi Liimatainen

ERI1 SA PU1 SERTI CACIB ROP


Ugmerge, Liettua KR 23.7.2016

F. Chaikovskaya, Venäjä

ERI1 SA PU1 SERTI ROP


Oulu KV 13.8.2016

Tino Pehar

ERI1 SA PU2 SERTI VARA-CACIB muuttuu CACIB


Liminka RN 17.9.2016

Markku Kipinä

ERI1 SA PU1 SERTI ROP


Liminka RN 18.9.2016

Robert Kubes

ERI1 SA PU1 SERTI VSP


Norja Harstad KV 1.10.2016
Ingrid BorchorstSA, PU3


Seinäjoki KV 22.10.2016

Dorota Witkowska

ERI1 SA PU2 SERTI VARA-CACIB muuttuu: CACIB


Helsinki KV 10.12
Zidy Munsterhielm-Ehnberg

SA, PU1, SERTI, CACIB, VSP, FI MVA ja HELSINKI WINNER HeW-16

Irlanninsusikoira

Nimi: Riverwolf Jost van Dyke "Dyke"

s.16.9.2015

Kasvattaja: Riitta Lehto-Nevala, Mankila

Omistajat: Kasv. sekä Maarit ja Tomi Perälä, Raahe


19.3.2016 Boden, Ruotsi
Henrik Skog
Rop- pentu ja Bis2- pentu


17.4.2016 Rn, Polvijärvi
Harri Lehkonen
Rop- pentu


5.5.2016 Kr, Kangasniemi
Liz-Beth Liljegvist
Vsp -pentu


28.5.2016 Joensuu KV
Maija Sylgren
Rop - pentu


29.5.2016 Joensuu KR
Hannele Jokisilta
Rop - pentu


5.6.2016 Kajaani RN
Anita Al-Bachy
Rop -pentu


11.6.2016 Alavus KR
Harry Tast
Rop -pentu

9.7.2016 Kokkola KV
jun eri 1, sa, pu-4, vara-serti
Tuomari: Petter Steen

17.7.2016 Piteå, Ruotsi KV
jun eri 1, sa, pu-3, vara-serti
Tuomari: Elizabeth Gontzalez

6.8.2016 Kuopio KV
jun eri 1, sa, pu-4, vara-serti
Tuomari: Massimiliano Manucci

7.8.2016 Kuopio KV
jun eri 1, sa, pu-3, vara-serti
Tuomari: Hans Almgren

14.8.2016 Oulu KV
jun eri1, sa
Tuomari: Julija Aidietiene

23.10.2016 Seinäjoki KV
jun eri1, sa, pu-4
Tuomari: Dorota Witkowska

5.11.2016 Tarto, Viro KR
Jun eri 1, sa, pu-1, jun-serti, Rop-juniori, Rop, Ryp 2
Tuomari: Tony Rainey, Irlanti

10.12.2016 Helsinki Winner-16

Jun eri 1, sa, pu-3, vara-serti, HeJW-16

Tuomari: Tony Rainey, Irlanti


Irlanninsusikoira

Riverwolf Isle of Lismore "Lissu"

s.16.9.2015
Kasvattaja: Riitta Lehto-Nevala, Mankila
Omistajat: Kasv. sekä Maarit ja Tomi Perälä, Raahe


17.4.2016 Polvijärvi, Rn

Vsp- pentu

Harri Lehkonen


5.5.2016 Kangasniemi, Kr

Rop -pentu

Liz-Beth Liljegvist


5.6.2016 Kajaani, Rn

Vsp -pentu

Anita Al-Bachy


11.6.2016 Alavus, Kr

Vsp -pentu

Harry Tast

Irlanninsusikoira

Primo Vim Manfred "Mauno"

Omistaja: Kati Olkkonen


Pihtipudas 24.7.2016, Rn

Maija Mäkinen

ROP-Pentu KP

Irlanninsusikoira

Primo Vim Shira "Sira"

Omistaja: Kati Olkkonen


Kemi 23.7.2016, Kv

Henrik Johansson

VSP-pentu KP


Irlanninsusikoira

Primo Vin Diego "Diego"


Kemi 23.7.2016, Kv

Henrik Johansson

ROP-pentu KP


Oulu 9.7.2016,Kv

Marianne Holm

ROP-pentu KP

Welsh corgi cardigan

Region´s Secret Desing


Seinäjoki 19.3.2016, Rn

AVO-EH

Hilkka Salohalla


Jämsä 4.6.2016, Kr

AVO-EH, AVK3

Maija Mäkinen


Oulu 9.7.2016, Kv

VAL-H

Juha Putkonen


Kokkola 9.7.2016, Kv

AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, VSP, SERT,
MVA, CACIB

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa


Kuopio 6.8.2016, Kv

VAL-ERI, VAK2, SA

Miklos Levente



Oulu 13.8.2016, Kv

VAL-ERI, VAK2, PN3, SA, VARACA

Billy Henderson

Welsh corgi cardigan Region´s Kindly Wind

Jämsä 4.6.2016, Kr

VEK1, VET ROP

Maija Mäkinen


Oulu 9.7.2016, Kv

VET-ERI, VEK1, PN2, SA, VET VSP, VASERT

Juha Putkonen


Kokkola 9.7.2016, Kv

VET-ERI, VEK1, VET VSP

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa


Kuopio 6.8.2016, Kv

VET-ERI, VEK1, PN3, SA, VET ROP, VASERT

Miklos Levente


Oulu 13.8.2016, Kv

VET-ERI, VEK2

Billy Henderson

WELSH CORGI CARDIGAN

FI MVA SE MVA Region`s Online Game

s.29.6.2010
kasv. ja om. Marjo Manninen


Seinäjoki 19.3.2016, Rn

VAL ERI-1, SA, PU-2
Hilkka Salohalla


Vaasa 16.4.2016, Kv

VAL ERI-1, SA, PU-3
Leila Kärkäs


Rauma 14.5.2016, Kr
VAL ERI-1, SA, PU-1, VSP
Anna Redlicka


Mynämäki 14.5.2016, Kr

VAL ERI-2, SA, PU-2

Boris Spoljaric


Jämsä 4.6.2016, Kr

VAL ERI-1, SA,PU-1, ROP

Maija Mäkinen

Oulu 9.7.2016, Kv
VAL ERI-1, SA, PU-2, CACIB
Juha Putkonen


Kokkola 9.7.2016, Kv

VAL ERI-1, SA, PU-3

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa


Kuopio 5.8.2016, Kv

VAL ERI-2, SA, PU-2, VACACIB vaihtuu CACIB

Espen Engh

Kuopio 6.8.2016, Kv
VAL ERI-2, SA, PU-3, VACACIB vaihtuu CACIB
Miklos Levente

Kuopio 7.8.2016, Kv
VAL ERI-2, SA, PU-2, VACACIB vaihtuu CACIB
Rony Doedijns


Oulu 13.8.2016, Kv
VAL ERI-2, SA
Billy Henderson


Rovaniemi 28.8.2016, Rn

VAL ERI-1, SA, PU-1, ROP

Panos Demetriou


Seinäjoki 22.10.2016, Kv
VAL ERI-1, SA, PU-1, VSP, CACIB
Anita Al-Bachy


Helsinki 10.12.2016, Kv
VAL ERI-
Ricardo Torre-Simoes




WELSH CORGI CARDIGAN

He JW-16 Region`s X-treme Level

s. 9.2.2016
kasv. ja om. Marjo Manninen

10.9.2016 Siikajoki

PEK1, KP,ROP-pentu

Marjo Nygård

22.10.2016 Seinäjoki, Kv

PEK 1, KP, ROP-pentu

Anita Al-Bachy


10.12.2016 Helsinki, Kv

JUN ERI-1,SA,PN-4
Ricardo Torre-Simoes
 
Ruta del sol One man show (Albert), uros, lyhytkarvainen chihuhua

Synt. 5.7.2015

om. Piia Härkönen


5.5.2016 Ylivieska RN, JUN ERI, JUK 2, SA, kristina Ahlberg

10.7.2016 Oulu KV, JUN ERI, JUK 1, SA , PU4, Varasert, Dekaristou Maria-Marionka, Greece

24.7.2016 Pihtipudas RN, JUN ERI, JUK 1, Mustonen Kimmo

5.8.2016 Kuopio KV JUN EH, JUK 3, Cochetti Francesco, Italy

6.8.2016 Kuopio KV JUN EH, JUK 3, Kumpumäki Veli- Pekka

17.9.2016 Oulu RN, JUN ERI, JUK 1, SA. Robert Kubes, Tsekki

22.10.2016 Seinäjoki KV, JUN EH, JUK 3, Rekiranta Paula.

13.11.2016 Jyväskylä KV, JUN EH, Nelson Segala, Brasilia.

Bracco Italiano

PMJV-13 JV-13 Periferia Buon Anno "LOLA"

s. 8.12.2012

Kasv. & Om. Noora Hautala

Kuopio, mannermaisten kanakoirien erikoisnäyttely 11.6.2016

Tuomari: Riitta Lahtovaara

AVO-ERIAVK1PN1SA, ROP, ROP-liikkeet, BIS-2 liikkeet


Rovaniemi KV 18.6.2016

Tuomari: Nina Karlsdotter, Ruotsi
AVO-ERIAVK1PN1SA, VSP, CACIB


Kokkola KV 9.7.2016

Tuomari: Aila Lehmussaari
AVO-ERIAVK1


Helsinki KV 10.12.2016

Tuomari: Tarja Hovila
AVO-ERIAVK1


Helsinki KV 11.12.2016

Tuomari: Paula Sunebring, Ruotsi
AVO-ERIAVK1

Bracco Italiano

Heinäaron Ferrari Fxx "EETU"

s. 3.3.2006

Om. Noora Hautala & Simo Himanka


Kuopio, mannermaisten kanakoirien erikoisnäyttely 11.6.2016

Tuomari: Riitta Lahtovaara

VET-ERIVEK1VET ROP, BIS-3 veteraani


Rovaniemi KV 18.6.2016

Tuomari: Nina Karlsdotter, Ruotsi
VET-ERIVEK1PU1SA, ROP, VET ROP


Kokkola KV 9.7.2016

Tuomari: Aila Lehmussaari
VET-ERIVEK1PU1SA, ROP, VET ROP

Bracco Italiano

Cosimo Of Kuleli Gun Dogs Kennel "UNO"

s. 8.4.2016

Kasv. Ersen Ahmet, Kypros

Om. Noora Hautala


Siikajoki pentunäyttely 10.9.2016

Tuomari: Marjo Nygård

PEK1, KP, ROP-pentu, RYP-1, BIS-4 pari (veljensä kanssa)

Weimarinseisoja lk.

GottaGo Three Times A Lady "ALMA"

s. 24.6.2015

Kasv. Johanna Mustajärvi

Om. Noora Hautala & Simo Himanka


Kärsämäki RN 30.7.2016

Tuomari: Markku Kipinä

JUN-ERIJUK1


Seinäjoki KV 22.10.2016

Tuomari: Dorota Witkowska, Puola
JUN-ERIJUK3


Helsinki KV 11.12.2016

Tuomari: Rachel Shawn-Rainey, Irlanti
JUN-ERIJUK4

V-15 Humbakan Aino

harmaa norjanhirvikoira

s. 15.4.2014

Kasvattaja: Kalervo Hautala

Omistaja: Heli Kantola & Tuomo Tolonen


31.1.2016 Kuopio EN

Niemelä Riitta

ERI1 SA


16.4.2016 Vaasa KV

Outi Piisi-Putta

ERI1 SA PN4


14.5.2016 Reisjärvi RN

Jokinen Silja

ERI2


21.5.2016 Oulainen RN

Talvi Hannu

ERI2


18.6.2016 Rovaniemi KV

Karlsdotter Nina

ERI1 SA PN2 SERT VARACACIB


19.6.2016 Tromssa KV, Norja

ERI1 SA PN1 CACIB VSP

Riistankauhun Akartti

harmaa norjanhirvikoira

s. 2.1.2016

Kasvattaja: Heli Kantola

Omistaja: Heli Kantola & Tuomo Tolonen


27.8.2016 Himanka RN

Nummijärvi Esko

PEK1 KP1


12.11.2016 Jyväskylä KV

Nummijärvi Esko

ERI2


10.12.2016 Helsinki KV

Hartus Jaana

ERI3


11.12.2016 Helsinki KV

Savolainen Tuula

EH



keeshond narttu

Knotberry's Zenaida

s. 12.4.2013 kasv&om. Hilla Penttilä

Kajaani RN 5.6.2016
Tapio Kakko
ERI1 SA PN3 VASERT
Kemi KV 23.7.2016
Tomasz Borkowski
ERI1 SA PN3 VASERT, VARACA


Oulu RN 6.8.2016

Jelena Kruus

ERI1 SA PN1 VSP SERT


Pyhäjoki RN 28.8.2016
Paavo Mattila
ERI1 SA PN4


Seinäjoki KV 22.10.2016

Nadjia Timmermans-Kadenko

ERI1 SA PN2 SERT, FI MVA, CACIB



Suomenlapinkoira

Jokikylän Neiti Mila
s. 15.3.2016
Kasvattaja: Irmeli Huhtala
Omistajat: Veijo Kääntä ja Maija Kääntä


Siikajoki EPN 10.9.2016 Katja Korhonen PEK3 KP
Seinäjoki KV 22.10.2016 Maija Mäkinen PEK1 KP VSP-pentu
 

espanjanvesikoira

Aquacrest Adiosamigos

om. Leila Uusitalo

JÄMSÄ VESIKOIRIEN ERIKOISNÄYTTELY, 5.6.2016, tuomari Jose M Doval Sanchez (ESP)

vek1, ERI SA, ROP-VET, BIS-VET2

ROVANIEMI KV, 18.6.2016,

tuomari Hannele Jokisilta

vek1, ERI SA, PN4, ROP-VET


OULU, KV, 14.8.2016

tuomari Tino Pehar (CRO)

vek1, ERI SA, PN2, SERT, ROP-VET


SEINÄJOKI KV, 22.10.2016

tuomari Matti Tuominen

vek1, ERI SA, PN4, ROP-VET


HELSINKI KV, HELSINKI WINNER -16, 10.12.2016, tuomari Annukka Paloheimo

vek1, ERI SA, VSP-VET, HeVW-16

bretoni

HeW-13 PMV-13 V-13 V-14 HeW-15 V-15 HeW-16 V-16 Jarlein Simply the Best


kasv. om. Aho Leila

16.4.2016, Vaasa (Vaasa KV)

SENASHENKO EKATERINA

AVO-ERI AVK1 PU2 SA, VARACA
RN 7.5.2016, Kruunupyy

Kipinä Markku

AVO-ERI AVK1 PU1 SA, ROP, RYP1, BIS1


EN 11.6.2016, Kuopio (Mannermaiset kanakoirat)

ARXHOEK WOUT

AVO-ERI AVK2 PU2 SA


18.6.2016, Rovaniemi (Rovaniemi KV)
KARLSDOTTER NINA

AVO-ERI AVK1 PU1 SA, ROP, CACIB, RYP2


9.7.2016, Oulu (Oulu KV)

LAHTOVAARA RIITTA

AVO-ERI AVK2 PU2 SA, VARACA


9.7.2016, Kokkola (Kokkola KV)

Lehmussaari Aila

AVO-ERI AVK1 PU1 S A, ROP, CACIB, RYP2


RN 30.7.2016, Kärsämäki

Kipinä Markku

AVO-ERI AVK1 PU1 SA, ROP, RYP1, BIS1


KV 13.8.2016, Oulu

MATEJEVIC DEVIC MILOSAVA

AVO-ERI AVK2 PU2 SA, VARACA


22.10.2016, Seinäjoki (Seinäjoki KV)

Finne Leni

AVO-ERI AVK1 PU1 SA, ROP, CACIB, RYP3


KV 10.12.2016, Helsinki (Helsinki Winner 2016)

JOJKIC ZLATKO

AVO-ERI AVK1 PU1 SA, ROP, CACIB, HeW-16


KV 11.12.2016, Helsinki (Voittaja 2016)

Illukka Tiina

AVO-ERI AVK1 PU1 SA, ROP, CACIB, V-16

bretoni

HeJW-16 JV-16 JARLEIN TERENCE HILL

kasv. om. Aho Leila


7.5.2016, RN Teerijärvi

Markku Kipinä

ROP pentu, KP


11.6.2016 Kuopio EN

ARXHOEK WOUT

ROP pentu KP, BIS4


18.6.2016 Rovaniemi KV

Nina Karlsdotter

ROP pentu KP


22.10.2016, Seinäjoki (Seinäjoki KV)

Finne Leni

JUN-EH JUK1


KV 10.12.2016, Helsinki (Helsinki Winner 2016)

JOJKIC ZLATKO

JUN-ERI JUK1 PU3 SA, SERT, HeJW-16


KV 11.12.2016, Helsinki (Voittaja 2016)

Illukka Tiina

JUN-ERI JUK1 PU2 SA, SERT, V-16